Odszkodowanie po 17 latach od wypadku

W tym artykule opisujemy sprawę Pana Romana, który w wyniku wypadku samochodowego doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. Mimo upływu 17 lat od wypadku, a 14 lat od uzyskania przez poszkodowanego odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu, AUXILII udało się wywalczyć dla niego dodatkowe pieniądze i rentę.

Jak doszło do wypadku drogowego?

Do wypadku komunikacyjnego doszło w roku 1997. W drodze na stację benzynową kierowca samochodu osobowego na zakręcie drogi traci panowanie nad pojazdem, w następstwie czego uderza w drzewo. Kierowca pojazdu w dniu wypadku miał 25 lat i całe życie przed sobą. Wypadek ma dla niego tragiczne następstwa, ponieważ poszkodowany ponosi tak poważne obrażenia ciała, że staje się osobą niepełnosprawną, co zupełnie zmienia jego życie i stawia przed nimi zupełnie nowe wyzwania.

Odszkodowanie po wypadku

Dosyć późno, bo dopiero po 3 latach, ale poszkodowany otrzymuje od firmy ubezpieczeniowej odszkodowanie za poniesione w efekcie wypadku drogowego krzywdy. Kwota odszkodowania wynosi 40 000 zł. Jak się okazuje, dla osoby na wózku inwalidzkim, która próbuje odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji i ma zupełnie inne potrzeby związane z leczeniem czy rehabilitacją, nie jest to wcale duża kwota.

AUXILIA pomaga uzyskać adekwatne odszkodowanie

Jednak zupełnie przypadkiem Pan Roman opowiada znajomemu o swojej sytuacji, a informacja ta dociera do Doradcy firmy AUXILIA. Poszkodowanego trudno było w to uwierzyć, że 17 lat po wypadku jest jeszcze jakakolwiek szansa na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. A jednak AUXILII się to udaje!

Walka o wyższe odszkodowanie

AUXILIA kieruje sprawę wypadku Pana Romana do sądu. W trakcie rozprawy udaje się wywalczyć 145 000 zł oraz rentę w kwocie 1000 zł. Jest to dwa razy więcej, niż do tej pory mógł się spodziewać poszkodowany. Pan Roman był kompletnie zaskoczony tak pozytywnym obrotem sytuacji, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy, bo uzyskane odszkodowanie znacznie poprawiło jego sytuację życiową.